fbpx

ENIGMA, nowa wersja specjalna Nissana JUKE

2 lutego, 2021

Spersonalizowane akcenty nadwozia wersji ENIGMA podkreślają wyrazistą stylistykę modelu JUKE

ENIGMA, czyli najnowsza wersja specjalna Nissana JUKE, jest doskonałym przykładem wyrazistego designu, który redefiniuje styl kultowego miejskiego crossovera.

ENIGMA jest wyposażona w systemy, które dopełniają bogatą gamę nowoczesnych technologii, dostępnych w modelu JUKE. Jest to także pierwszy samochód z rodziny JUKE kompatybilny z asystentem głosowym Amazon Alexa*. Funkcja Nissan Skill, która jest dostępna dla wersji ENIGMA oraz wszystkich egzemplarzy modelu JUKE wyposażonych w multimedialny system NissanConnect, umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie wybranymi funkcjami samochodu z poziomu smartfona lub za pomocą urządzenia sparowanego z asystentem głosowym Alexa. Użytkownik może zadać pytanie Alexie, aby zdalnie sprawdzić, czy np. drzwi jego samochodu są otwarte lub zamknięte, upewnić się, ile zostało paliwa w baku, wysłać z domu wybrany adres do systemu pokładowej nawigacji, co jest nie tylko wygodne, ale także zapewnia użytkownikowi spokój ducha.

ENIGMA: Wyrazista stylistyka z pazurem

Ciemna, futurystyczna stylistyka wersji ENIGMA jest inspirowana wyjątkowym charakterem modelu JUKE.

Wszystkie elementy, włącznie z obręczami kół i dachem, zostały zaprojektowane tak, aby przykuwać uwagę na drodze. Dzięki tym stylistycznym zabiegom ENIGMA może się kojarzyć z pojazdem do zadań specjalnych. Wykończone lakierem w kolorze głębokiej czerni 19-calowe obręcze kół ze wzorem Akari (co znaczy po japońsku „lekki”) podkreślają sportową sylwetkę Nissana JUKE. Opadająca linia dachu przywodzi na myśl nadwozie coupé, boczne lusterka zdobią natomiast oryginalne wzory graficzne.

Przykuwający wzrok emblemat ENIGMA na tylnym słupku jest dobrze wyeksponowany dzięki dwukolorowemu nadwoziu, podkreślającemu elegancką sylwetkę samochodu: karoserii w kolorze szarym Gun z polakierowanym na czarno dachem.

ENIGMA jest wyposażona w szereg zaawansowanych technologii, którymi można sterować z „nowoczesnego centrum dowodzenia”. Użytkownik może korzystać z szeregu inteligentnych powiadomień i funkcji łączności za pośrednictwem aplikacji NissanConnect Services na swoim smartfonie. Pokładowy system multimedialny NissanConnect nie tylko obsługuje wszystkie te funkcje, ale zapewnia też prostą integrację smartfona, aby można było bezpiecznie korzystać z niego także podczas jazdy.

Przedstawiamy Amazon Alexa

JUKE ENIGMA jest pierwszym modelem Nissana w Europie, który jest wyposażony w jeszcze bardziej zaawansowany pokładowy system multimedialny, kompatybilny z asystentem głosowym Alexa i funkcją Nissan Skill.

Kiedy funkcja Nissan Skill zostanie aktywowana w aplikacji Alexa i sparowana z założonym przez właściciela samochodu kontem systemu NissanConnect, kierowca może podłączyć Nissana JUKE do swojego domowego urządzenia Alexa, aby monitorować liczne funkcje pojazdu za pomocą 13 spersonalizowanych poleceń. Użytkownik może poprosić Alexę o przesłanie adresu do systemu nawigacji NissanConnect z funkcją TomTom Traffic, włączenie świateł, określenie miejsca, w którym został zaparkowany samochód, sprawdzenie, na ile kilometrów starczy mu paliwa, a także czy drzwi zostały zamknięte.

NISSAN JUKE to przykuwający wzrok design i zaawansowana technologia dostępne w bardzo atrakcyjnym pakiecie. Wyjątkowa stylistyka wersji ENIGMA i inteligentne technologie, które zapewniają łączność ze światem, wynoszą doświadczenia z jazdy na nowy poziom” – podkreśla Marco Fioravanti, wiceprezes ds. planowania produktu w Nissan Europe.

Ceny Nissana JUKE ENIGMA zaczynają się od 97 330 zł, a samochód będzie dostępny w salonach w Polsce już w marcu.

AKTUALNOŚCI

AKCESORIA NISSAN

3 sierpnia 2022

-20% na ponad 100 pakietów akcesoriów. Wyraź siebie dzięki niesamowitym akcesoriom , pokaż swój charakter i osobowość.   DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

więcej

PROMOCJA NA FILTRY

3 sierpnia 2022

-10% na wybrane filtry w przeglądzie okresowym UMÓW WIZYTĘ OKRESOWĄ

więcej

Nissan Juke Hybrid Premiere Edition

13 lipca 2022

  Odkryj porywające i elektryzujące wrażenia za kierownicą Nissana Juke Hybrid UKŁAD NAPĘDOWY   Bądź jednym z pierwszych kierowców, którzy doświadczą atutów tego innowacyjnego multimodalnego systemu hybrydowego. Samochód zawsze rusza w trybie elektrycznym i może w nim osiągnąć maksymalną prędkość do 55 km/h. Łączna moc silnika elektrycznego i benzynowego to 143 KM, co przekłada się […]

więcej

Wykonanie: ADIMO.pl