Nissan Nivette

W pełni elektryczny Nissan e-NV200 rusza w drogę, mając do pokonania 10 000 km jazdy wśród najpiękniejszych widoków Europy

Dodano: 12.05.17

Nissan e-NV200 wyrusza w 35-dniową elektryczną wyprawę po Europie, demonstrując, jak jego innowacyjny układ napędowy o zerowej emisji może przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Zwracając uwagę na rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi, Lionel Suissa wraz ze swoim zespołem Electrip odbędzie rozpoczynającą się w maju 35-dniową podróż po kontynentalnej Europie.

Mieszkający we Francji Lionel jest członkiem grupy artystów promujących elektryczną mobilność, ukazując przyjemność płynącą z jazdy samochodem elektrycznej młodszej publiczności.

Po starcie w Barcelonie, zespół będzie przemierzać „europejski korytarz elektryczny”, zmierzając do celu, którym jest malowniczy Przylądek Północny w Norwegii. W drodze przez Francję, zespół Electrip przejedzie wyłożoną panelami fotowoltaicznymi drogą o nazwie Wattway, przebiegającą niedaleko Le Mans.

Nissan e-NV200, zapewniający zasięg do 170 kilometrów na jednym ładowaniu, jest czystym i cichym rozwiązaniem transportowym.

W pełni elektryczny Nissan e-NV200 rusza w drogę, mając do pokonania 10 000 km jazdy wśród najpiękniejszych widoków Europy

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: „Wraz ze wzrostem sprzedaży samochodów elektrycznych marki Nissan rozwija się sieć punktów ładowania, zmieniając oblicze elektrycznej motoryzacji. Mając do dyspozycji ponad 4 000 ogólnodostępnych punktów ładowania w całej Europie kierowcy mogą podróżować po całym kontynencie bez obaw o zasięg”.

Lionel Suissa, członek zespołu Electrip, powiedział: „Jako zaangażowany orędownik samochodów elektrycznych i roli, jaką mogą one odegrać w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza, uważam za bardzo ważne, by młodsze pokolenie dostrzegło, jak łatwa i przyjemna może być jazda samochodem elektrycznym. Electrip ma na celu zaprezentowanie europejskiej sieci punktów ładowania i pokazanie ludziom prawdziwych możliwości samochodu elektrycznego. Nissan e-NV200 jest idealnym pojazdem do naszej europejskiej przygody”.

Jako pionier pojazdów elektrycznych od 2010 roku, Nissan sprzedał ich ponad 300 000 na całym świecie oraz produkuje najlepiej sprzedający się pojazd elektryczny na świecie – Nissana LEAF.

Wprowadzający całą gamę rozwiązań w zakresie inteligentnej mobilności na masowy rynek e-NV200 łączy w sobie najlepsze elementy dwóch wielokrotnie nagradzanych modeli – Nissana LEAF i Nissana NV200. e-NV200 to bezemisyjny lekki pojazd użytkowy, o niskich kosztach eksploatacji – na poziomie zaledwie 0,03 EUR/km – i zasięgu do 170 km na jednym ładowaniu.

Elektryczna podróż promuje program Electrify the World („Elektryfikacja świata”) — nową platformę dla społeczności cyfrowej. W ramach aktywności w mediach społecznościowych i poprzez swoje witryny internetowe Nissan wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie wyniesione z niemal dziesięciu lat prac nad samochodami elektrycznymi, aby inspirować dyskusje o zrównoważonym rozwoju i bardziej ekologicznym stylu życia.

Platforma ta stanowi również forum, na którym użytkownicy mogą prowadzić dyskusje, wchodzić w interakcje z marką i przedstawiać swoje opinie. Ma ona na celu zaangażowanie odbiorców w całej Europie i inspirowanie ich do przyłączenia się do elektrycznej rewolucji Nissana oraz przyjęcia bardziej inteligentnego stylu życia zgodnego z zasadą zrównoważonego rozwoju.

NISSAN NIVETTE

NISSAN POLSKA

NISSAN POLSKA

CENTRUM SAMOCHODOWE NIVETTE SP. Z O.O.

DANE KONTAKTOWE

ul. Lotnicza 3/5
04-192 Warszawa
tel. 22 509 66 00

SALON

tel. 22 509 66 72
salon.nissan@nivette.pl

SERWIS:

tel. 22 509 66 71
serwis.nissan@nivette.pl
Samochody używane NISSAN

designed by Trendmark.pl


Fatal error: Call to undefined function is_product_category() in /nissan/wp-content/plugins/embed-google-adwords-codes-on-woocommerce/embed_google_adwords_codes.php on line 196