Nissan Nivette

Nissan strategicznym partnerem kampanii społeczno-edukacyjnej elektromobilni.pl

Dodano: 28.10.20

Nissan od wielu lat buduje wśród kierowców świadomość ekologiczną związaną z rynkiem motoryzacyjnym. Chętnie angażuje się w inicjatywy promujące bezemisyjną jazdę i zrównoważony transport. To dlatego marka została strategicznym partnerem kampanii społeczno-edukacyjnej elektromobilni.pl pod hasłem: Każda podróż ma znaczenie. Włącz się!

Przyspieszenie wzrostu rynku pojazdów bezemisyjnych wymaga kompleksowych rozwiązań, które połączą wszystkie strony zainteresowane rozwojem elektromobilności w Polsce. Dlatego Nissan jako światowy pionier w dziedzinie pojazdów z napędem elektrycznym produkowanych na masową skalę od lat angażuje się w działania prowadzące do ich popularyzacji i jednocześnie czynnie włącza się w ochronę środowiska i społeczeństwa, w którym operuje. Kampania elektromobilni.pl prowadzona przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych to stworzony po raz pierwszy w Polsce tak szeroko zakrojony, przełomowy projekt. Tym bardziej chętnie marka Nissan zaangażowała się we współpracę.

Elektromobilni.pl to obecnie najbardziej kompleksowa inicjatywa w Europie, w ramach której administracja centralna, samorządy, organizacje branżowe i przemysł połączyły siły w ramach jednego projektu społeczno-edukacyjnego. Uczestnicy tego przedsięwzięcia wspólnie budują świadomość społeczną, edukują i promują technologie zeroemisyjne w transporcie.

Zaangażowanie w projekt producentów pojazdów bezemisyjnych takich jak Nissan, który ma na koncie ponad 500 tysięcy sztuk sprzedanych egzemplarzy modelu LEAF i opracowanie licznych innowacyjnych technologii związanych z elektromobilnością, jest bardzo naturalne” – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager Nissan Sales CEE. I dodaje „Od ponad 7 lat budujemy świadomość ekologiczną wśród polskich kierowców. Coraz większa ich rzesza deklaruje chęć zakupu takiego pojazdu do użytku prywatnego lub do firmy. Jednak nadal wpływ na decyzje o zakupie ma kilka istotnych czynników, które wymagają wsparcia. By pobudzić ten rynek, potrzebne są właśnie takie przedsięwzięcia, których celem jest edukacja i promocja zrównoważonego transportu”.

Podmioty zrzeszone w kampanii elektromobilni.pl będą pracować nad całokształtem zagadnień związanych z pojazdami z napędem elektrycznym. Bo to nie tylko produkcja i zakup samochodu bezemisyjnego. To także transformacja rynku motoryzacyjnego w kierunku przyjaznym dla środowiska, w tym rozwój infrastruktury ładowania, rozwój technologiczny pojazdów czy świadomy sposób ich eksploatacji.

W Nissanie wraz z naszymi partnerami od dawna pracujemy nad licznymi technologiami związanymi z możliwościami, jakie dają samochody elektryczne. Nissan to nie tylko producent pojazdów elektrycznych – opracowaliśmy m.in. technologię dwukierunkowego przepływu energii Vehicle-to-grid, wykorzystujemy samochody elektryczne jako mobilne magazyny czy źródła energii, a wycofane z eksploatacji akumulatory jako magazyny stacjonarne, które mogą zaspokajać potrzeby domu czy biura. Przykładem takiego wykorzystania baterii jest system dodatkowego zasilania stadionu Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie” – wylicza Pajączkowska.

Jak zapowiadają organizatorzy kampanii, pierwsze w historii tak szeroko zakrojone partnerskie podejście producentów pojazdów i technologii bezemisyjnych, instytucji naukowych, samorządów i administracji centralnej to głos, który wspólnie pobudzi świadomość społeczną i wypromuje przyjazny środowisku transport, rozwijając w ten sposób rynek – z korzyścią dla społeczeństwa, gospodarki i klimatu. Bo Każda podróż ma znaczenie!

NISSAN NIVETTE

NISSAN POLSKA

NISSAN POLSKA

CENTRUM SAMOCHODOWE NIVETTE SP. Z O.O.

DANE KONTAKTOWE

ul. Lotnicza 3/5
04-192 Warszawa
tel. 22 509 66 00

SALON

tel. 22 509 66 72
salon.nissan@nivette.pl

SERWIS:

tel. 22 509 66 71
serwis.nissan@nivette.pl
Samochody używane NISSAN

designed by Trendmark.pl


Fatal error: Call to undefined function is_product_category() in /nissan/wp-content/plugins/embed-google-adwords-codes-on-woocommerce/embed_google_adwords_codes.php on line 196