Nissan Nivette

Nissan prezentuje swoją wizję przyszłości motoryzacji na Salonie Samochodowym w Genewie 2017

Dodano: 07.03.17

Genewa (7 marca 2017 r.) — Na Salonie Samochodowym w Genewie 2017 Nissan prezentuje kolejne etapy w dążeniu do inteligentniejszej przyszłości motoryzacji.

Główną atrakcją ekspozycji marki jest nowy Nissan Qashqai z licznymi udoskonaleniami, unowocześnioną stylistyką i rozwiązaniami poprawiającymi dynamiczne osiągi pojazdu. U progu drugiej dekady w roli lidera segmentu crossoverów samochód zyskał nowe wyposażenie z zakresu inteligentnej mobilności.

Nissan potwierdził wprowadzenie kolejnej technologii z tej serii — innowacyjny system jazdy autonomicznej ProPILOT będzie dostępny w nowym modelu Qashqai jeszcze w roku finansowym 2017.

Inteligentna mobilność Nissana to koncepcja firmy dotycząca przyszłości motoryzacji, w tym całkowitego wyeliminowania emisji zanieczyszczeń z pojazdów oraz śmiertelności w wypadkach drogowych. Po raz pierwszy ogłoszono ją w 2016 roku, na ubiegłorocznym genewskim salonie samochodowym. Od tego czasu zaszły istotne postępy w ramach wszystkich trzech filarów tej koncepcji: inteligentnej jazdy, czyli rozwiązań dotyczących sposobu prowadzenia pojazdów, inteligentnej energii, która określa kierunki rozwoju systemów zasilania i źródeł napędu oraz inteligentnej integracji, czyli szerokiej strategii inwestycyjnej ukierunkowanej na zmianę roli pojazdów w społeczeństwie.

W ramach inteligentnej jazdy zaprezentowano między innymi system „płynnej autonomicznej mobilności” (Seamless Autonomous Mobility, SAM). Technologia ta, opracowana we współpracy z NASA, będzie pomagać autonomicznym pojazdom w omijaniu nieoczekiwanych przeszkód.

The new Nissan Qashqai

Rozwiązania z zakresu podłączania pojazdów do sieci elektroenergetycznej w ramach koncepcji inteligentnej integracji są właśnie testowane między innymi w Danii i Wielkiej Brytanii. Pierwsze moduły są już eksploatowane przez klientów, umożliwiając im odsprzedaż nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej.

Błyskawicznie rozwijają się także projekty związane z wtórnym wykorzystaniem akumulatorów wymontowanych z Nissanów LEAF do magazynowania energii. Pierwsze moduły Nissan xStorage zasilają już domy i biura, a nawet Amsterdam ArenA, macierzysty stadion klubu piłkarskiego Ajax.

Ważnym przykładem realizacji strategii inteligentnej energii jest prototypowy Nissan BladeGlider — innowacyjny i ekscytujący samochód elektryczny o wyczynowych osiągach. W lutym Nissan urządził pokaz jego możliwości na ulicach Monako z hollywoodzką aktorką Margot Robbie za kierownicą, która tak właśnie rozpoczęła swoją misję nowej ambasadorki samochodów elektrycznych Nissana.

Firma Nissan poinformowała także, że najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na świecie — Nissan LEAF — będzie wyposażony w technologię autonomicznej jazdy ProPILOT począwszy od drugiej generacji modelu, która już wkrótce pojawi się w sprzedaży.

ProPILOT steruje układem kierowniczym, przyspieszeniem i hamowaniem w czasie jazdy jednym pasem autostrady, zapewniając użytkownikowi pojazdu poczucie większej pewności za kierownicą, większej kontroli nad pojazdem oraz większej swobody. System ten jest już eksploatowany w Japonii przez posiadaczy modelu Nissan Serena.

W zeszłym tygodniu Nissan zorganizował duży pokaz możliwości systemu na drogach publicznych w Londynie, w trakcie którego przedstawiciele mediów mogli po raz pierwszy w Europie zapoznać się z bardziej zaawansowaną wersją technologii ProPILOT.

Paul Willcox, prezes Nissan Europe, powiedział: „Od czasu, gdy rok temu ogłosiliśmy naszą wizję inteligentnej mobilności zakładającą eliminację emisji zanieczyszczeń oraz wypadków śmiertelnych, zaszły ogromne postępy. Modele takie jak nowy Nissan Qashqai, zaprezentowany dziś na Salonie Samochodowym w Genewie, to dopiero początek fascynującej podróży ku przyszłej inteligentnej motoryzacji”.

NISSAN NIVETTE

NISSAN POLSKA

NISSAN POLSKA

CENTRUM SAMOCHODOWE NIVETTE SP. Z O.O.

DANE KONTAKTOWE

ul. Lotnicza 3/5
04-192 Warszawa
tel. 22 509 66 00

SALON

tel. 22 509 66 72
salon.nissan@nivette.pl

SERWIS:

tel. 22 509 66 71
serwis.nissan@nivette.pl
Samochody używane NISSAN

designed by Trendmark.pl


Fatal error: Call to undefined function is_product_category() in /nissan/wp-content/plugins/embed-google-adwords-codes-on-woocommerce/embed_google_adwords_codes.php on line 196