Nissan Nivette

Nissan partnerem projektu e-Kotlina Kłodzka w uzdrowisku Lądek-Zdrój

Dodano: 05.07.17

W dniach 23-24 czerwca w Lądku-Zdroju dyskutowano nad poprawą jakości powietrza w aspekcie wykorzystania transportu zeroemisyjnego. Nissan, pionier i globalny lider segmentu samochodów elektrycznych, był głównym partnerem tego wydarzenia.

Kurort Lądek-Zdrój został wybrany jako miejsce pilotażowe w ramach realizacji projektu e-Kotlina Kłodzka. W konferencji oraz panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele ministerstw, władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za poszanowanie środowiska naturalnego oraz przedstawiciele mediów i zaangażowanych w projekt partnerów.

Uczestnicy dyskutowali nad możliwościami inwestowania w ekologiczny transport, zmniejszający poziom emisji spalin w kierunku poprawy powietrza oraz redukujący poziom hałasu, m.in. w gminach uzdrowiskowych.

Pomocne w tym zakresie będzie stwarzanie udogodnień dla przyszłych i obecnych posiadaczy samochodów elektrycznych, budowa infrastruktury stacji ładowania, a także zmiana świadomości społeczeństwa, w tym odważne decyzje w kierunku nowych technologii” – powiedziała Elżbieta Koncka z firmy Link PR, pomysłodawca i organizator projektu e-Kotlina Kłodzka.

Tymczasem trwają prace nad dostosowaniem polskiego prawa m.in. poprzez legislację ustawy o elektromobilności, która prawdopodobnie wejdzie w życie na początku przyszłego roku. Przedstawiciel Ministerstwa Energii, Paweł Leszczyński, wskazał na rozwój infrastruktury w postaci 6 tysięcy punktów ładowania o normalnej mocy i 400 stacji szybkiego ładowania, co wynika z przyjętych w ustawie o elektromobilności założeń w zakresie rozwoju infrastruktury bazowej.

Burmistrz Lądka-Zdroju, Roman Kaczmarczyk, będąc otwartym na nowe technologie, zapowiedział postawienie w mieście punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz wystąpienie o wsparcie w zakupie pojazdów elektrycznych na potrzeby Urzędu i Gminy. Podczas wystąpienia z ramienia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP wskazał na konieczność zwiększenia współpracy pomiędzy administracją centralną i samorządową, przemysłem, nauką, przedsiębiorstwami oraz innymi instytucjami finansowymi, co może skutkować sukcesem w obszarze poprawy jakości powietrza w uzdrowiskach.

Aleksandra Sędziak, Konsultant Wojewódzki wskazała na wpływ redukcji zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia człowieka, zaś plany w zakresie ułatwień dla transportu zero emisyjnego przedstawiła Aleksandra Gancarz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W konferencji wziął także udział dr Andrzej Węgrzyn – Koordynator Ekspertów Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii w zakresie inteligentnej sieci (Smart Grid) jako środowiska transformacji energetycznej.

Wszyscy uczestnicy podkreślali istotę elektromobilności oraz jej rozwój, którego nie można już powstrzymać, a który jest szansą na nowe ekologiczne technologie – już powszechne w innych krajach.

Nissan, będąc pionierem i liderem samochodów elektrycznych jest otwarty na współpracę nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w mniejszych miejscowościach. Uzdrowiska, których zadaniem jest zapewnić komfort dla mieszkańców i turystów, są doskonałym i uzasadnionym wprost miejscem do korzystania z pojazdów elektrycznych. Cieszy nas fakt, że możemy wpisać się w działania realizowane poprzez projekt e-Kotlina Kłodzka, tym bardziej, że mamy w tym zakresie wiele doświadczeń – sprzedaliśmy już ponad 300 tys. samochodów elektrycznych na całym świecie i doskonale znamy potrzeby ich użytkowników” – powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager Nissana w Polsce.

W panelu dyskusyjnym wzięła także udział prof. Politechniki Wrocławskiej, Izabela Sówka, wskazując na ścieżki współpracy pomiędzy światem nauki a samorządami. Zbigniew Piotrowicz, prezes Uzdrowiska Lądek-Długopole, podkreślał istotę dbałości o stan powietrza w uzdrowiskach i konieczność stosowania ekologicznych rozwiązań zmierzających do osiągnięcia jak najlepszych parametrów powietrza.

Podczas sobotniej imprezy w Parku Zdrojowym w Lądku-Zdroju mieszkańcy i turyści mieli okazję do testowania samochodów elektrycznych, Nissanów LEAF i e-NV200. Pokazowy rajd samochodów elektrycznych, w którym wzięli udział m.in. władze samorządowe, uzdrowiskowe, przedstawiciele straży miejskiej i straży pożarnej, miał wykazać najniższe średnie zużycie energii w przeliczeniu na kWh/100 km. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że koszt przejazdu samochodem elektrycznym może wynieść ok. 8 zł na 100 km, dodatkowo bez hałasu i emisji spalin.

Podczas wydarzenia odbyły się także liczne konkursy, pokazy zumby, występ wokalistki Kamili Witek, a także koncert wieczorny w wykonaniu Tomasza Dolskiego, połączony z wokalnym wystąpieniem Ewy Dolskiej.

NISSAN NIVETTE

NISSAN POLSKA

NISSAN POLSKA

CENTRUM SAMOCHODOWE NIVETTE SP. Z O.O.

DANE KONTAKTOWE

ul. Lotnicza 3/5
04-192 Warszawa
tel. 22 509 66 00

SALON

tel. 22 509 66 72
salon.nissan@nivette.pl

SERWIS:

tel. 22 509 66 71
serwis.nissan@nivette.pl
Samochody używane NISSAN

designed by Trendmark.pl


Fatal error: Call to undefined function is_product_category() in /nissan/wp-content/plugins/embed-google-adwords-codes-on-woocommerce/embed_google_adwords_codes.php on line 196