Nissan Nivette

Nissan JukeCam: pierwsza na świecie kamera sportowa 360º z funkcją rejestratora jazdy sfilmowała ustanowienie rekordu świata Guinnessa™

Dodano: 18.07.17

Nissan zaprezentował najnowszą innowację dla kierowców spragnionych przygody. JukeCam to pierwszy na świecie zintegrowany wielofunkcyjny rejestrator jazdy 360º, który w kilka sekund można zmienić w kamerę sportową.

Dzięki dwóm specjalnym uchwytom — jednym zintegrowanym z deską rozdzielczą crossovera Nissana Juke i drugim przymocowanym do kasku — JukeCam doskonale nadaje się do filmowania przygód kierowcy w każdej sytuacji.

Z jednej strony materiał nagrany przez rejestrator jazdy może okazać się przydatny przy ubieganiu się o wypłatę odszkodowania, z drugiej – użytkownik może nagrywać swoje wyczyny na stoku, w powietrzu, na górskim szlaku lub w innych sytuacjach, w których osobista kamera sportowa jest niezbędnym wyposażeniem.

 

Nissan JukeCam to koncepcja technologiczna opracowana wspólnie z produkującą kamery 360º firmą 360fly.

Możliwości JukeCam — sprzętu o podwójnym przeznaczeniu — zostały zaprezentowane w nowym fascynującym filmie, zarejestrowanym w jakości 4K. Występują w nim członkowie zespołu Xpogo, wykonującego ekstremalne akrobacje na drążkach pogo.

W czasie nagrywania zdjęć do filmu kaskader Dalton Smith przeskoczył nad trzema Nissanami Juke z tylko jednym odbiciem między nimi. W ten sposób ustanowił on nowy rekord świata Guinnesa™ w kategorii „skok na drążku pogo nad największą liczbą ustawionych obok siebie samochodów”.

Dalton Smith tak skomentował swój rekord Guinnessa™: „Nie ma łatwych rekordów świata, ale zespół i ja zawsze staramy się stanąć na wysokości zadania. Kiedy Nissan zwrócił się do nas z propozycją wykorzystania JukeCam, wszyscy byliśmy zafascynowani tym pomysłem. JukeCam Nissana to świetna koncepcja dla kierowców. Z pewnością umiałbym zrobić dobry użytek z tego urządzenia”.

Nissan spopularyzował stosowanie inteligentnych kamer w samochodach, zapewniających widok 360º, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Inteligentny system kamer 360° to innowacyjne rozwiązanie Nissana pozwalające uzyskać widok z góry na całe otoczenie pojazdu, pomocny przy omijaniu przeszkód w trakcie manewrowania z niską prędkością, na przykład przy parkowaniu. Wcześniejsza wersja tego systemu została po raz pierwszy zastosowana w 2012 roku w Nissanie Qashqai.

Od premiery Nissana Juke w 2010 roku w Europie sprzedano już prawie 800 000 tych samochodów. 133 000 z nich wyposażono w inteligentny system kamer 360°. Cztery kamery w każdym egzemplarzu oznaczają, że od wprowadzenia modelu Juke na rynek w crossoverach tych zainstalowano łącznie 532 000 kamer.

Nissan zapoczątkował stosowanie kamer w samochodach w celu poprawy bezpieczeństwa kierowcy. W 2002 r. Primera była pierwszym europejskim modelem popularnej marki motoryzacyjnej, wyposażonym w funkcję wspomagania parkowania tyłem, nazwanego Rear View Monitor.

W ostatnich latach odnotowano bardzo dynamiczny wzrost popularności rejestratorów jazdy. W ciągu zaledwie dwóch lat sprzedaż w Wielkiej Brytanii wzrosła o ponad 900%1. Ponadto dzięki możliwości przedstawienia dowodów ubezpieczycielowi i władzom w przypadku sporu o odpowiedzialność za kolizję konsumenci korzystający z rejestratorów jazdy mogą zaoszczędzić średnio 57,75 GBP rocznie na kosztach ubezpieczenia2.

W pełni zintegrowana kamera JukeCam w trybie rejestratora jazdy może nagrywać obraz przez 3 godziny bez przerwy. Taki zapis można później wykorzystać na przykład przy dochodzeniu odszkodowania od ubezpieczyciela. Po odpięciu JukeCam od deski rozdzielczej można ją zamontować na kasku. Wbudowany akumulator pozwala na filmowanie sportowych wyczynów nawet przez 2 godziny.

Helen Perry, dyrektor ds. marketingu w Nissan Europe, powiedziała: „Nissan zawsze starał się wprowadzać innowacje i proponować klientom nowe rozwiązania. Firma jest też liderem, jeżeli chodzi o montaż kamer w samochodach. JukeCam powstała jako produkt, który wpisuje się w aktywny styl życia naszych klientów. Doskonale sprawdza się jako rejestrator jazdy, a przy tym jest na tyle uniwersalna, że można jej używać jako kamery sportowej filmującej otoczenie w promieniu 360 stopni”.

Juke należy do pionierskiej rodziny trzech crossoverów Nissana. Crossovery to segment rynku wymyślony przez firmę Nissan w 2007 roku wraz z wprowadzeniem modelu Qashqai — obecnie najlepiej sprzedającego się samochodu tego typu w Europie. Nissan oferuje także model X‑Trail — pięcio- lub siedmiomiejscowy samochód na wyprawy z rodziną poszukującą przygód. Jeszcze w tym miesiącu firma rozpocznie sprzedaż zmodernizowanych modeli Qashqai i X‑Trail.

Film o JukeCam Nissana i nowym rekordzie świata Guinnessa™ można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/5Brl4AWVeJk.

NISSAN NIVETTE

NISSAN POLSKA

NISSAN POLSKA

CENTRUM SAMOCHODOWE NIVETTE SP. Z O.O.

DANE KONTAKTOWE

ul. Lotnicza 3/5
04-192 Warszawa
tel. 22 509 66 00

SALON

tel. 22 509 66 72
salon.nissan@nivette.pl

SERWIS:

tel. 22 509 66 71
serwis.nissan@nivette.pl
Samochody używane NISSAN

designed by Trendmark.pl