Nissan Nivette

Nissan e-NV200 nagrodzony w plebiscycie na najlepszy samochód użytkowy

Dodano: 19.09.16

Nissan e-NV200 nagrodzony w plebiscycie na najlepszy samochód użytkowy

  • Nissan e-NV200 zdobył Niemiecką Nagrodę dla Pojazdu Użytkowego w 2016 roku w specjalnej kategorii „Elektryczny miejski samochód dostawczy”
  • Doceniony za elektryczny zespół napędowy i imponującą ładowność
  • To już 16. nagroda tego typu dla w pełni elektrycznej furgonetki

W 100% elektryczny Nissan e-NV200 zdobył Niemiecką Nagrodę dla Pojazdu Użytkowego za rok 2016 w specjalnej kategorii „Elektryczny miejski samochód dostawczy”.

Kompaktowy furgon, w którym w pełni elektryczny zespół napędowy połączono z dużą przestrzenią ładunkową, jest pierwszym pojazdem nagrodzonym w uznaniu jego wyższości w kategorii elektrycznych samochodów dostawczych. Prestiżowa nagroda zostanie wręczona 23 września 2016 roku na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze. Będzie to już 16. nagroda tego typu w dorobku tego modelu.

Niemieckie Nagrody dla Pojazdów Użytkowych, przyznawane przez niemieckie czasopisma branżowe Handwerk-Magazin i Deutschen Handwerks Zeitung, są uważane za ważny wskaźnik jakości produktu w tym sektorze. Każdy pojazd zgłoszony do konkursu przechodzi szczegółowy, dwudniowy test, zaś jurorami są rzemieślnicy — prawdziwi eksperci w dziedzinie wytrzymałości i praktyczności. W tegorocznych testach udział wzięło łącznie 15 właścicieli firm i mistrzów rzemieślniczych reprezentujących różne branże. Oprócz standardowych furgonetek z silnikami Diesla po raz pierwszy testowano także elektrycznego vana.

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w europejskim oddziale Nissana, powiedział: „To wspaniale, że nasz w pełni elektryczny samochód dostawczy jest tak dobrze postrzegany zarówno przez branżę, jak i przez rzemieślników”.

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie ze strony użytkowników pojazdami elektrycznymi, takimi jak Nissan LEAF czy e‑NV200. Dotyczy to również firm. Nagradzane modele, w tym dostawczy Nissan e-NV200 oraz jego osobowa odmiana Evalia, okazują się opłacalnymi, bezemisyjnymi środkami transportu do przewozu towarów i ludzi. Z powodzeniem korzystają z nich małe firmy i rzemieślnicy w miastach całej Europy”.

Nissan e-NV200 dysponuje przedziałem ładunkowym o kubaturze ponad 4,2 m3 przy najwyższej w swojej klasie ładowności 770 kg. W środku zmieszczą się zatem dwie europalety z towarem. Załadunek i rozładunek ułatwiają przesuwane drzwi boczne oraz szeroko otwierane drzwi z tyłu pojazdu.

Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego pochodzącego z modelu LEAF oraz akumulatorów, których ładowanie od 0 do 80% pojemności trwa niespełna 30 minut, firmy otrzymują niemal bezgłośny pojazd z bezemisyjnym zespołem napędowym.

Nissan e-NV200, dostępny w wersji dostawczej Combi lub z pełnym wykończeniem wnętrza jako osobowa Evalia, wyróżnia się wyjątkowo niskimi kosztami eksploatacji. Koszt energii zużywanej na pokonanie 1 kilometra wynosi od 0,03 EUR, a koszty serwisowania są o 40% niższe w porównaniu z podobnym modelem napędzanym silnikiem wysokoprężnym.

 

źródło: http://newsroom.nissan-europe.com/pl/pl-pl/media/pressreleases/149194/nissan-e-nv200-nagrodzony-w-plebiscycie-na-najlepszy-samochod-uzytkowy

NISSAN NIVETTE

NISSAN POLSKA

NISSAN POLSKA

CENTRUM SAMOCHODOWE NIVETTE SP. Z O.O.

DANE KONTAKTOWE

ul. Lotnicza 3/5
04-192 Warszawa
tel. 22 509 66 00

SALON

tel. 22 509 66 72
salon.nissan@nivette.pl

SERWIS:

tel. 22 509 66 71
serwis.nissan@nivette.pl
Samochody używane NISSAN

designed by Trendmark.pl


Fatal error: Call to undefined function is_product_category() in /nissan/wp-content/plugins/embed-google-adwords-codes-on-woocommerce/embed_google_adwords_codes.php on line 196